Protipožární okna

Vyrábíme a montujeme okna těchto typů:

Grenamatová protipožární okna

Jako jediní v ČR dokážeme vyrábíme grenamatová protipožární okna DP1, která vypadají jako dřevěná okna. Okna dodáváme včetně rámů. Grenamatová protipožární okna vyrábíme jenom neotevíratelná v jakémkoliv vzhledu.

Více informací

Dřevěná protipožární okna

Dřevěná protipožární okna vyrábíme kouřotěsná, požární, požární a kouřotěsná, kouřotěsná bez požární odolnosti. Okna dodáváme včetně rámů. Mezi typy vyráběných oken patří pevná zasklená, jednokřídlá/dvoukřídlá, otevíravá nebo výklopná pro mytí. Typ je EW 15-EW 60, EI15-EI60 s konstrukčními částmi DP3.

Více informací
Zařídíme vše od digitálního 2D/3D návrhu po montáž
Vždy dodržujeme termíny a komunikujeme.
Vyrábíme certifikované výrobky s požární odolností.
Máme za sebou více než 5 000 realizací a nové přibývají

Garantujeme splnění požární bezpečnosti

Všechny naše výrobky splňují požadované třídy požární bezpečnosti a jsou certifikovány pro použití v budovách. Naše výrobky ověřuje Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p. (TZÚS) a společnost PAVUS, a.s. 

Protipožární dveře splňují požární bezpečnost EW15 – EW30, EI15 – EI30 s konstrukčními částmi DP3.
Protipožární okna splňují EW15 – EW60, EI15 – EI60s konstrukčními částmi DP3 a DP1 (pouze grenamatová).
Protipožární stěny lze libovolně nakombinovat z požárních dveří i oken z různých materiálů.

Kompletní výroba a montáž oken

Vyrábíme dveře různých úrovní požární bezpečnosti. U dřevěných oken je to EW15 – EW60, EI15 – EI60, DP3. U oken z grenamatové konstrukce je to pak DP1.  Mezi naše nejběžnější výrobky patří okna do objektů jako školy, byty, kancelářské budovy, historické budovy a další. Protipožární okna jsou zadány projektantem, který navrhuje budovu a její zařízení tak, aby zabezpečily evakuaci osob a zabránily průstup požáru a kouře budovou. Okna vyrábíme pevná zasklená, jednokřídlá/dvoukřídlá, otevíravá nebo výklopná pro mytí.

My vám dle vaší projektové dokumentace navrhneme jaká okna použít. Dokážeme vzhled oken přizpůsobit rázu vaší budovy a ostatním prvkům, tak abyste byli maximálně spokojení. Dokážeme vyrobit téměř jakékoliv atypické rozměry oken z různých materiálů. Jako jediní v ČR umíme neotevíratelná okna DP1, která vypadají jako okna ze dřeva.

Proces většinou vypadá tak, že hasiči podle únikových cest přesně nadiktují projektantovi, že musí použít protipožární dveře/okna a jaké úrovně požární bezpečnosti. Projektant vypracuje zprávu s počty oken a dveří a úrovně jejich požární bezpečnosti. Projektant nás osloví s dotazem jaká okna nebo dveře se dají použít, aby splnily očekávání investora. Stavební firma následně začne stavbu/rekonstrukci realizovat. My dle předepsaného seznamu od projektanta vyrobíme, přivezeme a namontujeme okna, které splňují požadovanou požární bezpečnost.

Přizpůsobíme se rázu budovy

Protipožární okna vyrábíme z různých materiálů, které těžko hoří, ale dá se s nimi dobře pracovat a přizpůsobit se požadovanému vzhledu. Nejčastější z nich jsou masivní dřevo nebo polepené MDF s dýhou. Také používáme různé typy překližek. Nejoblíbenější kvůli svým vlastnostem (DP1) jsou okna z grenamatové konstrukce. Všechny používané materiály těžko hoří a doplňuje je požární páska a požární tmely, které v případě požáru několiksetkrát nabydou na svém objemu a brání průstupu požáru. 

Povrchovou úpravu oken dokážeme udělat na míru vašim estetickým požadavkům a to včetně oken z grenamatové konstrukce, které dokážeme vyrobit, že vypadají jako dřevěná.

Protipožární okna dokážeme kombinovat s protipožárními dveřmi, čímž vznikají tzv. protipožární stěny. Vše připravíme tak, aby to vyhovovalo vašemu objektu, projektantovi, architektovi, investorovi a také hasičům. Stačí když se nám ozvete s projektem.

2D/3D modely vám usnadní představu

Než se pustíme do samotné výroby, připravíme Vám buďto 2D nebo 3D model oken, abyste si udělali jasnou představu o tom, jak budou dveře vypadat, jak budou široké, kolik zaberou prostoru a zda budou vyhovovat vašim představám.

Také dle modelu zjistíte co bude potřeba k montáži oken za prostory a dokážete tak uzpůsobit posloupnost prací, abyste se vyhnuli bourání něčeho již hotového. Navíc díky modelu dokážeme vymyslet i opravdu atypická okna, která běžně nikde nevidíte.

Těmto se staráme o protipožární ochranu

Zajímá vás, jak naše protipožární dveře, okna a stěny vypadají v reálných interiérech? Navštivte naše reference a podívejte se co umíme na fotografie z realizací.

Náš web zde končí, ale naše partnerství může započít

Máte v projektu protipožární okna, protipožární dveře, nebo kompletní stěny? Ozvěte se nám. Připravíme Vám cenovou nabídku na míru a probereme možnosti materiálů, designu a výroby. Jste výrobce oken a dveří a nevíte si rady? Nechte nám na sebe kontakt a my vám pomůžeme.

Kontaktujte nás
arrow-right