Dřevěná protipožární okna

Chcete důsledně ochránit svou nemovitost?

Dřevěná protipožární okna POZUZ Vám zajistí klid a certifikovanou požární bezpečnost v celém objektu.

Díky dlouholetým zkušenostem z výroby naše okna sluší a vyhovují každým prostorům a požadavkům na požární bezpečnost

Dřevěná protipožární okna vyrábíme kouřotěsná, požární, požární a kouřotěsná, kouřotěsná bez požární odolnosti. Okna dodáváme včetně rámů. Mezi typy vyráběných oken patří pevná zasklená, jednokřídlá/dvoukřídlá, otevíravá nebo výklopná pro mytí. Typ je EW 15–EW 60, EI15–EI60 s konstrukčními částmi DP3. Konstrukční části DP3 zvyšují teplotu hoření, ale okna nepropustí požár v minutách dle číselného označení. Pokud potřebujete okna nehořlavá, máme pro vás okna DP1 z grenamatové konstrukce.

Dřevěná protipožární okna POZUZ vyrábíme z různých materiálů, které těžko hoří, ale dá se s nimi dobře pracovat a přizpůsobit se požadovanému vzhledu. Nejčastější z nich jsou masivní dřevo nebo polepené MDF s dýhou. Také používáme různé typy překližek. Všechny používané materiály těžko hoří a doplňuje je požární páska a požární tmely, které v případě požáru několiksetkrát nabydou na svém objemu a brání průstupu požáru.

Dřevěná okna vyrábíme: pevná zasklená, jednokřídlá/dvoukřídlá, otevíravá nebo výklopná pro mytí.

Protipožární okna dokážeme kombinovat s protipožárními dveřmi, čímž vznikají tzv. protipožární stěny. Vše připravíme tak, aby to vyhovovalo vašemu objektu, projektantovi, architektovi, investorovi a také hasičům. Stačí když se nám ozvete s projektem.

Vyrábíme dřevěné okna s požární odolností:

  • EW15 – EW60
  • EI15 – EI60
  • DP3

U nás máte požární dveře otevřené

Rádi s vámi ZDARMA probereme možnosti protipožární ochrany ve vašem objektu. 

Ozvěte se nám ještě dnes
připravíme vám cenovou nabídku na míru
POZOR! Projektanti, stavební firmy, architekti, památkáři...

Díky výrobě na míru naše přizpůsobíme dřevěná požární okna rázu každého i historického objektu

Pokud potřebujete vyrobit přesnou repliku stávajících oken, resp. stěn s protipožární ochranou, není problém. Repliky oken vyrábíme dle původního vzhledu a použitých materiálů. Dveře mohou být kouřotěsné, požární, požární a kouřotěsné, kouřotěsné bez požární odolnosti.

Připravíme vám cenovou nabídku
těšíme se na nové projekty a spolupráce
Zařídíme vše od digitálního 2D/3D návrhu po montáž
Vždy dodržujeme termíny a komunikujeme.
Vyrábíme certifikované výrobky s požární odolností.
Máme za sebou více než 5 000 realizací a nové přibývají

Garantujeme splnění požární bezpečnosti

Všechny naše výrobky splňují požadované třídy požární bezpečnosti a jsou certifikovány pro použití v budovách. Naše výrobky ověřuje Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p. (TZÚS) a společnost PAVUS, a.s. 

Protipožární dveře splňují požární bezpečnost EW15 – EW30, EI15 – EI30 s konstrukčními částmi DP3.
Protipožární okna splňují EW15 – EW60, EI15 – EI60s konstrukčními částmi DP3 a DP1 (pouze grenamatová).
Protipožární stěny lze libovolně nakombinovat z požárních dveří i oken z různých materiálů.

Nejčastěji se ptáte

Naše požární dveře a okna jsou testovány a certifikovány v souladu s příslušnými národními a mezinárodními normami, aby zajistily vysokou úroveň požární odolnosti.

Jakou požární odolnost mají vaše dveře a okna?

Ano, naše požární dveře a okna jsou navrženy s ohledem na estetiku, takže se hodí do jakéhokoli interiéru. V případě historických replik jde o přesnou repliku původních dveří a oken.

Jsou vaše požární dveře a okna designově přitažlivé?

Používáme vysoce kvalitní dřevo, grenamat, a sklo s vysokou odolností proti teplu, abychom zajistili vysokou úroveň požární odolnosti.

Jaké materiály používáte pro výrobu požárních dveří a oken?

Dřevěná okna a dveře samozřejmě shoří ale až za daný čas. Tento čas je dán číselnou hodnotou v jejich protipožární odolnosti. Tedy například EW-30 = 30 minut odolávají a následně shoří. To umožňuje včasnou evakuaci osob a zamezí přístupu ohně například do únikových cest.

Jak je možné že dřevěné dveře/okna neshoří?

Požární dveře jsou navrženy tak, aby poskytovaly vysokou úroveň požární odolnosti a aby zamezily šíření kouře a požáru. Mají speciální těsnění a speciální konstrukci, která zabraňuje pronikání kouře a tepla do dalších prostor po určitý čas.

Jaké jsou rozdíly mezi požárními dveřmi a běžnými dveřmi?

Zákony a normy týkající se požární bezpečnosti se liší v závislosti na zemi a oblasti, ale obecně platí, že každá budova by měla mít systém požární ochrany, jako jsou požární alarmy, hasicí přístroje, požární dveře a okna.

Jaké jsou zákonné požadavky na požární bezpečnost v budovách?

DP1 - výrobky, které v případě požáru neuvolňují teplo, tím pádem nezvyšují intenzitu hoření.

DP2 - výrobky, které v případě požáru neuvolňují teplo, tím pádem nezvyšují intenzitu hoření (používají se pouze pro dvířka do šachet).

DP3 - výrobky, které v případě požáru uvolňují teplo, takže zvyšují intenzitu hoření.

EW - výrobky požár omezující po určitou dobu (EW15 = 15 minut) (E - kritérium celistvosti pro odolávání požáru, W - kritérium radiace z povrchu),

EI - výrobky požáru bránící a těsné proti průniku kouře (E - kritérium celistvosti pro odolávání požáru, I - izolační schopnost)

SC - výrobky kouřotěsné bránící průniku kouře (S - schopnost snížení / zabránění prostupu kouře či zplodin, C - automatické zavírání dveří do rámu)

Co znamenají označení EW, EI, DP a další u požární bezpečnosti?

Náš web zde končí, ale naše partnerství může započít

Máte v projektu protipožární okna, protipožární dveře, nebo kompletní stěny? Ozvěte se nám. Připravíme Vám cenovou nabídku na míru a probereme možnosti materiálů, designu a výroby. Jste výrobce oken a dveří a nevíte si rady? Nechte nám na sebe kontakt a my vám pomůžeme.

Kontaktujte nás